CEP TELEFONUN İÇİN
MELODİLER VE LOGOLAR
 
 
TIKLA

 
 
Üye Paneli

 
 
   
 

25.Sanat Yılında Sevenleri Yanlız Bırakmadı

 25.Sanat Yılında Bir Davûdi Ses`

 

    Beyza Müzik tarafından organize edilen,  “25. Sanat Yılında Bir Dâvûdî Ses: Mehmet Emin AY” isimli vefa gecesi projesi 26 Mayıs Çarşamba gecesi Ali Emîrî Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

 Bursa Uludağ  Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mefail HIZLI, Hilal Tv Genel Müdürü Adnan İNANÇ, Sanatçı Erkan MUTLU, Mehmet Emin Ay Beyefendi’nin Pazar sabahları hadis sohbeti yaptığı Bursa Edebali Camii İmamı Mehmet YAZAR, Sanatçı - Aranjör  Taner DEMİRALP, Seyr Fm Yayın Müdürü Hüseyin CERRAHOĞLU, Yayıncı Hayati BAYRAK, Yeni Dünya Dergisi Yayın Yönetmeni Mahmut BIYIKLI, Neyzen – Aranjör Başar DİKİCİ’nin katılımlarıyla ve Sanatçı Mustafa Demirci’nin güzel sunumuyla gerçekleşen gecede, izleyiciler onar dakikaya sığdırılmış hayat kesitleriyle Mehmet Emin AY Beyefendi’yi daha yakından tanıma ve anlama fırsatı buldu.

 İlk konuşmayı yapmak üzere mikrofona çağırılan Hilal TV Genel Müdürü Adnan İnanç Van’da çocukluk ve gençlik yıllarında çok güzel günler ve geceler yaşadıklarını anlattı. İnanç ‘Özellikle gecelerde onun Kur’an-ı Kerim tilaveti sırasında herkesin gözleri bulgur bulgur olurdu. Onu diğer karilerden farklı kılan Davudî sesi ve duygu tonudur. Onun okuyuşu tatlı bir manevi rayiha gibi gönlünüzü mest eder, Kur’an aşkınızı artırır. Emin hocayı farklı kılan bir özelliği daha vardır. Kuranın sadece hafızı değil aynı zamanda muhafızıdır.’ Diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen sanatçı Erkan Mutlu da duygularını şöyle anlattı: -Mehmet Emin Ay beyefendinin hemen aklıma gelen özelliği peygamber sevgisidir. Çalışmalarımızda her ne zaman Efendimizle ilgili bir ilahi söz konusu olduysa o kasideye en yakın sese müracaat etmekteyim. Bu da davudî sesiyle Mehmet Emin Ay beyefendi olmuştur. Yoğunluğuna rağmen ricalarımıza nazikâne karşılığı peygamber sevgisinden ileri gelmekteydi.

Yenidünya Dergisi Yayın Yönetmeni Mahmut Bıyıklı Mehmet Emin Ay’ın milletimizin ortak bir değeri olduğunu ve kendisiyle olan bütün birlikteliklerinde çok önemli güzellikler öğrendiğini vurguladı. Kendisinin İstanbul’da hiç yaşamamsına rağmen bir İstanbul Beyefendisi’nin bütün hususiyetlerini üzerinde taşıdığını ifade etti.

 

Mehmet Emin Ay’ın çalışma arkadaşı Prof  Mefail Hızlı da Ay’ın akademik disiplini çalışmalarındaki titizliğinden bahsederek eğitimci yönünü dile getirdi.

Seyr FM Genel Müdürü Hüseyin Cerrahoğlu ise Emin Bey’in hâyâsını edebini hep Hz Osman’a benzetirim. Her yönüyle yeni nesil için iyi bir öğretici diye konuştu. 

 Program, Mehmet Emin Ay’ın teşekkür konuşması Mustafa Demirci’nin Mehmet Emin Ay’ın eserlerinden seslendirdiği muhteşem konserle sona erdi. 

BEYZA MÜZİK & YAPIM

 


Beyza Müzik & Yapım 2007©, Her hakkı Saklıdır.Site tasarımı :